טיפים לתחזוקת פרגולה בחודשי הקיץ

תחזוקת פרגולה היא לא משהו שאתם חושבים עליו הרבה. אבל אם אתם רוצים שהפרגולה שלכם תחזיק מעמד, תצטרכו להוסיף קצת טיפול בסיסי בעץ לרשימת התחזוקה השנתית שלכם בחצר האחורית.

 

אז כמה תחזוקה דורשת פרגולה? למרבה המזל, פרגולות הן מבנים די עצמאיים ואינם דורשים טיפול רב. הם דומים לתחזוקת רהיטי חוץ, בקנה מידה מעט גדול יותר. שמירה על פרגולה כמו חדשה תימשך כמה שעות בלבד. מאמר זה יעסוק בכמה מהשלבים החשובים ביותר לתחזוקת הפרגולות שיש לבצע במהלך חודשי הקיץ על מנת להבטיח שהפרגולה שלכם תחזיק שנים רבות.

עשה ואל תעשה בתחזוקת פרגולה

כמו כל פריט בעיצוב הבית, יש לשמור על הפרגולה, במיוחד כאשר היא בשימוש תכוף. כללו את משימות התחזוקה הפשוטות שלה ברשימת המטלות שלכם לשמירה על יופי מתמשך.

1. גזמו את העלווה

אם יש לכם צמחים הגדלים על הפרגולה יש צורך בתחזוקה קטנה של הגינה. גזמו את כל הגפנים שצומחות או צמחיה אחרת. אם חופת הצמח תלויה נמוך מדי, העניקו לה חיתוך טוב. לאחר שהצמחים יהיו בשליטה, תוכלו לראות את הפרגולה טוב יותר, ומשקל העלווה לא יפגע בגג או בעצים.

2. בדקו את הפרגולה שלכם

שלב זה של תחזוקת פרגולות הוא חיוני מכיוון שהוא מספק מידע על התחזוקה הנדרשת. כחלק מהצעדים הנכונים לשמירה ולתחזוקה של פרגולת העץ שלכם, יהיו מעט תיקונים, ייתכן, במהלך חיי הפרגולה שלכם. כדי לוודא שהצבע או האיטום שלכם עושים את עבודתם, בצעו בדיקה שנתית לאיתור דברים כמו סדקים קטנים או נזקי חרקים.

 

עם פרגולות עץ, פגמים יכולים להתרחש אך הם ניתנים למניעה אם הוספתם איטום לפרגולה שלכם במהלך 6 החודשים הראשונים לאחר התקנתה (ולאחר מכן מדי שנה או אחת לשנה לאחר האיטום הראשוני). מתי כדאי להכתים ולאטום פרגולת עץ נקבע על פי סוג העץ והאקלים המקומי שלכם. ערכות פרגולה כוללות חומרה מנירוסטה וברגי פרגולה ליופי נטול חלודה וחיים ארוכים, אך אם יש לכם חלקי מתכת אחרים על הפרגולה, וודאו שהם תקינים.

 

לאחר שקבעתם אם יש נזק כלשהו, ​​תוכלו להבין מה צריך כדי לבצע טיפול בעץ. אספו את המוצרים ​והתכוננו ליישם את כישורי התחזוקה של רהיטי החוץ על הפרגולה שלכם.

3. נקו את הפרגולה

ניתן לנקות פרגולות חשמליות על ידי הברשה עדינה של לכלוך מעל פני השטח בעזרת מטלית או מברשת רכה. אם אכן יש צורך להסיר פסולת, הקפידו לא לשפשף חזק מדי מפני שאתם עלולים להזיק לעץ. אם המבנה נבנה מתוך ערכת פרגולות ללא תחזוקה, כדאי להשתמש במנקה מתאים לפרגולות ויניל או מתכת.

4. חדשו את הגימור

לפרגולות עץ מטופלות, שכבה של כתמים או איטום מועילה לשמירה עליהן. טיפוח עץ יכול לכלול שילוב של כתמים וחומר דוחה מים שניתנים ליישום בשלב אחד. אתם יכולים גם לבחור לצבוע את הפרגולה שלכם בגוון בהיר להצהרה נועזת בחצר שלכם. שאלו את חנות אספקת הצבעים המקומית לגבי המוצר הטוב ביותר לשימוש באקלים שלכם.

5. שפרו את יופיה

תחזוקת בית הקיץ שלכם יכולה לכלול גם הוספת כמה תכונות המשפרות את היופי הטבעי של הפרגולה שלכם. אחת הדרכים להוסיף משיכה ויזואלית היא אדניות עץ. או אם אתם רוצים להוסיף יותר צבע, אתם יכולים לתלות סלי פרחים מהקורות או לגדל גפנים פורחות. הוספת סוכך זרועות או אביזרים אחרים לא רק מוסיפה עניין אלא גם מסייעת ביצירת נווה מדבר מוצל בחום הקיץ. מחרוזת אורות היא תוספת מהנה שהופכת את הפרגולה שלכם למוקד החצר גם כשחשוך בחוץ.

תחזוקת פרגולה קלה

ערכות הפרגולה שלנו בנויות מעץ האיכותי ביותר והן שומרות על יופיין לאורך זמן. עם מעט תחזוקה במהלך הקיץ, הפרגולה שלכם תשפר את החצר שלכם לאורך שנים רבות. בואו למצוא עוד היום את פרגולת העץ המושלמת שלכם!

דילוג לתוכן