בריחת שתן: מה נורמלי ומה לא?

"האם דליפות משלפוחית ​​השתן הן דבר תקין?"

 

"האם בריחת שתן קלה היא משהו שצריך להשלים איתו כשמתבגרים?"

 

אנו נשאלים שאלות רבות מסוג זה. כל כך הרבה אנשים חושבים שזה נורמלי לסבול מדליפות שתן כשהם מתבגרים. הם חושבים שזה חלק טבעי מההזדקנות. אבל שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. גופנו לא נועד באופן טבעי להתחיל לדלוף בגיל מסוים. אמנם בריחת שתן נפוצה ככל שאנו מתבגרים, אך היא לעולם אינה מצב תקין. וככל שכולנו יכולים לשכוח מהמיתוס הזה, כך ייטב. דליפות ​שתן אינן דבר שאתם צריכים לקבל אותו כעובדה קיימת.

 

בריחת שתן יכולה להתרחש מסיבות רבות, ורבות מהסיבות הללו הן למעשה תוצאה של גיל, ודברים שגופנו עבר לאורך זמן. לדוגמה, נשים רבות שילדו חוו לעתים קרובות בריחת שתן, אפילו שנים לאחר הלידה. זה קורה לעתים קרובות מכיוון שנשיאת תינוק למשך 9 חודשים, ולאחר מכן הלידה, מחלישות את שרירי רצפת האגן. אם חולשה זו לא מטופלת, ולא נעשה מאמץ לסייע כדי לתקן אותה, רצפת האגן עלולה רק להיחלש ככל שעובר הזמן.

 

בנוסף, כמו עם כל השרירים בגוף, ככל שאתם מתבגרים הם מתחילים להתכווץ ולאבד מהמסה שלהם. זהו תהליך טבעי, אך אם לא נעשה דבר כדי לתקן אותו, הוא יהיה מואץ.

 

 אז כן, אולי זה די נפוץ שאשה בשנות ה -50 לחייה שגדלה ילדים תתחיל לחוות נזילות בשלפוחית ​​השתן, אבל זה בהחלט לא אומר שהיא צריכה לשבת אחורה ולקבל את זה כרגיל. תמיד יש דברים שאתה יכול לעשות, צעדים שאתה יכול לנקוט, לנהל את הבעיה ולטפל בה.

 

לרוע המזל, הרבה מאוד גברים ונשים אף פעם לא מזכירים את בריחת השתן אצל הרופא. יכול להיות שהם נבוכים מכדי לדון בכך, מרגישים שזה לא מספיק חשוב כדי לגזול מהזמן היקר בבדיקה רגילה, או שהם פשוט חושבים שזה משהו שהם לא יכולים לעשות שום דבר לגביו. ובעוד שאנו מכירים ברגישות של המצב ויודעים שקשה לדבר עליו, זה אף פעם לא רעיון טוב להתעלם מהבעיה.

 

אם רק התחלתם להבחין בדליפות משלפוחית ​​השתן, עצתנו עבורכם תהיה לפעול במהירות. אל תחכו ואל תקבלו את בריחת השתן כדבר רגיל. קבעו פגישה עם הרופא שלכם והתחילו לפתח תכנית טיפול מיידית. ככל שתתחילו לטפל בדליפות מהר יותר, כך תוכלו לעצור אותן מהר יותר, ולמעשה אתם עשויים לפתור את הבעיה לפני שהיא מחמירה.

 

יש מספר גדול של טיפולים, ורבים מהם אינם פולשניים. תזונה, פעילות גופנית ופיזיותרפיה יכולים לעשות פלאים עבור גברים ונשים רבים. ואם אלה לא עושים את העבודה, תרופות, נוירו-מודולציה (טיפול שבו עצבים ספציפיים השולטים בחיבור המוח/שלפוחית ​​השתן מגורים כדי לסייע במניעת דליפות), ואפילו בוטוקס, הם כל אפשרויות הטיפול שאינן כרוכות בניתוח. ובמקרים קיצוניים או כאלה שבהם שום דבר אחר שניסיתם לא עובד, ניתוח הוא אופציה שעומדת על הפרק.

 

אנחנו רוצים להפציר בכל מי שחי עם דליפות שתן סוף סוף לקחת אחריות ולעשות משהו בנידון. שיחה עם הרופא שלכם היא צעד ראשון מצוין.

 

בינתיים, הירשם וקבל את הספר האלקטרוני שלנו על האפשרויות לניהול בריחת השתן שלך, כך שתהיה מוכן לדון בשיטות הטיפול השונות ותהיה לך מושג טוב מה עשוי לעניין אותך. דליפות שלפוחית ​​השתן אינן תקינות ואף אחד לא צריך לחשוב שעליהן לסבול אותן.

 

מאמר זה נכתב על ידי https://www.ezerneman.co.il/

דילוג לתוכן