מה אתה רוצה לעשות בחייך?

מה אתה רוצה לעשות בחייך? זו שאלה שכמעט כולם. שואלים את עצמם זו גם שאלה שאני לא מאמין שאתה צריך לטרוח לשאול מלכתחילה.

 

"אני לא יודע מה אני רוצה לעשות בחיים כל מה שאני יודע זה שזה לא זה"

 

זה היה הרגש שחברה שיתפה איתי, היא באמצע שנות העשרים. חכמה, מנוסה ועובדת קשה אבל היא עדיין תקועה בין עבודות שלא נותנות הרבה מעבר לשכר מינימום. כל שנה, היא אומרת לי, שהיא מנסה להתקבל לאוניברסיטאות, אבל אף פעם לא ממשיכה עם זה. למה? כי היא לא יכולה לענות על השאלה הזאת.

 

תאווה מתפתחת

אני דואג שהרבה אנשים יפלו לאותה מלכודת. המלכודת של להאמין שהם צריכים לקבל החלטות חיים גדולות לפני שהם יכולים להתחיל לעשות משהו. המלכודת שאתה צריך להיוולד עם תשוקה והשקר שאתה יכול לשלב את התחביבים שלך עם מקצוע הוא קל.

 

כשאנשים שואלים אותי מה אני הולך לעשות בעוד חמש או עשר שנים, אני בדרך כלל אומר להם שאני הולך להיות יזם. "הו,מה יהיה העסק שלך? " יש לי סיבה להאמין. שעסקי האינטרנט יכולים להיות הדבר הבא. בין הכנסות לעבודה עצמאית אני מצפה להרוויח. בערך 10000 דולר השנה במאמץ מרוכז לארבע או חמש השנים הבאות יכול בהחלט להפוך את ההכנסה הזאת לכדאית.

 

אבל אני בדרך כלל לא אומר את זה . כי זו לא הנקודה בכל הכנות, אין לי מושג. איפה אני אהיה בעוד עשור העבר שלי מראה שהתשוקות שלי התפתחו במידה ניכרת, אפילו בשנתיים האחרונות.

 

בן, מנכ"ל בן 19 של Comcate, מראה כיצד התשוקה שלו לא התחילה עם הבזק של תובנה, בספר שלי חיי סטארט אפ:

 

"זה לא התחיל עם חלום זה לא התחיל במוסך זה אפילו לא התחיל בהתגלות חדשנית, שאולי זה החלום הגדול ביותר של היזמים." הוא ממשיך, מתייחס לסיפורו של רגע ההתגלות של ג'רי קפלן בספרו של קפלן, סטארט אפ, בן מוסיף, "הלוואי וההתגלות שלי הייתה ראשונית. זה לא היה כך, ורובם לא"

 

כמו בן שחולק את סיפורו של להיות מנכ"ל בשנות ה20 לחייו, זה נהיה ברור כי התשוקה שלו התפתחה. הייתה התעניינות ביזמות ולעשות את השינוי את ההבדל. אבל מהתעניינות הזו, הוא עשה צעדים קטנים יותר, כל אחד מהם פיתח תשוקה. אני לא מאמין שהמסע שלו התחיל בלהחליט מה הוא רצה לעשות בחייו.

 

החלף החלטה בסקרנות

במקום לקבל החלטות מוגדרות בנוגע לדרך קריירה, אני מאמין שאתה צריך להיות סקרן. להיות סקרן לגבי הדרך שבה העולם עובד. שים לב לאינטרסים שלך למצוא דרכים קטנות שאתה יכול לתרגל תשוקה במשהו. אפילו אם אתה לא מוצא דרך להרוויח מזה כסף עדיין

 

הגשר מתשוקה לעשיית כסף לא יכול להתבצע בחופזה. האינטרסים מתחלקים לעיתים קרובות משום שלא ניתן להעבירם מיד למקור הכנסה ולכן לא חשובים כמו העבודה

 

בלוגים הם דוגמה מצוינת. אני מכיר הרבה בלוגרים שרוצים להיות מקצוענים. הם רוצים לקחת את התחביב שיש להם ולהפוך אותו למקור הכנסה. אבל בלוגים זה לא קל. אפילו ההצלחות המהירות ביותר שראיתי, לקח מעל שנה לפני שהמחבר יכול לומר שבלוגים זה יותר מתחביב. ואלה היו כותבים כשרוניים, מזל וכמות מדהימה של עבודה.

 

סבלנות היא מרכיב הכרחי בפיתוח תשוקה. אבל אפילו יותר מזה, אתה צריך להיות פתוח לאפשרויות אחרות

 

תחביב להכנסה אינה דרך ישרה

80% מהעסקים החדשים נכשלים בחמש השנים הראשונות. אבל יותר מעניין, הוא זה של 20% שהצליחו, רובם לא עשו זאת בדרך שהם ציפו.

 

לפני הקמת האתר הפופולרי ביותר שלו, סטיב האמין שהוא יעשה את רוב ההכנסות שלו באמצעות מוצרים וסדנאות. אבל קרוב ל -5 שנים מאוחר יותר, הוא עושה את כל זה ממכירות פרסום ושותפים. מועמד להכנסה שהוא לא צפוי כלל כשהוא תכנן את התוכנית העסקית שלו

 

באופן דומה, אני לא מאמין שרוב התשוקות של האנשים מצייתים לדרך ישרה. סקוט פבלינה התחיל עם תואר בכלכלה ומשרה בבנק וכעת הוא הקריקטוריסט המצליח שיצר את דילברט.

 

שבעה צעדים להתפתח תשוקה. ולגרום לזה לעבוד

שלב ראשון – איסוף ניצוצות של סקרנות

אין לך הרבה תשוקה? שמניעה את מעשיך עדיין . אל תדאג בקשר לזה . רוב האנשים שאני מכיר לא ואם אתה מתחת לגיל שלושים, אתה כנראה ברוב המכריע.

 

הצעדים הראשונים הם פשוט להשקיע את האנרגיה שלך לגחמות. הניצוצות הקטנים האלה שאתה לא יודע. מספיק כדי להפוך אותם לתשוקה בן קורא לזה מחפש אקראיות. בשבילי, זה היה תהליך של מציאת האינטואיציה שלי ושימוש בו כדי לעשות השקעות קטנות בדברים שעשויים להיות מעניינים.

 

זה אומר לקרוא ספרים שונים, לקחת פעילויות שונות ולפגוש אנשים שונים. אסוציאציות רחבות נותנות הרבה הזדמנויות למעוד על תשוקה שיכולה לעבוד.

 

שלב שני: לבה את להבות העניין

לאחר חשיפת עצמך להרבה אקראיות, עליך לטפח את ההצלחות. לבנות על הניצוצות הקטנים של העניין שיבואו בחייך. אם אתה קורא ספר על פיזיקה ואוהב את זה, נסה לקחת שיעור פיזיקה. אם אתה נהנה מתוכנית בסיסית כלשהי נסה פרויקט תוכנה קטנה.

 

שלב שלישי: לגזור הסחות דעת

טיפוח גחמות וחקר תשוקות חדשות דורש זמן. אחת הסיבות שהצבתי דגש על פרודוקטיביות עם עצמי, היא שבלעדיה לא יכולתי לחקור את האפשרויות האלה.

 

אם האינטרסים שלכם אמיתיים ושווים ביקור, זה לא יהיה קשה מדי לחסל את הלא-חיוניים. הסחות דעת כגון טלוויזיה, עודפי שימוש באינטרנט ומשחקי וידאו רק לקחת קצת הפסקה כדי לפנות זמן. החלק הקשה הוא להקצות את הזמן. שאתה לא מאמין שהוא שלך

 

שלב 4: חיים מינימלים

אם כבר יש לך עבודה שאתה לא נלהב לגביה, לעבוד רק כמה שאתה צריך כדי להמשיך להתקיים. תשוקות חוקיות זקוקות לזמן כדי לצמוח לכישורי הפקת הכנסות.

 

אני לא מציע להפוך לאמן רעב. ולצבור חובות ענקיים אבל להימנע מהרחבת החיים שלך כדי להתאים משכורת גדולה וגדולה יותר אם אתה לא חי את התשוקה שלך. אחרת אתה פשוט לוכד את עצמך לחיים נוחים.

 

ליאו, מחבר של ZenHabits הוא דוגמה מצוינת לזה. עם שישה ילדים, עבודה עצמאית ועבודה אחרת כדי לעזור לתמוך במשפחתו הוא מצא דרכים לקצץ הוצאות ולהתמקד על התשוקה שלו. האתר שלו גדל במהירות כדי להיות מאוד פופולרי, ואני לא אופתע אם זה היה מקור יציב של הכנסה בשבילו בתוך כמה שנים. לחיות במינימום, ולהימנע מלהיות לכוד לתוך חיים נוחים, אבל לא משביע רצון.

 

שלב 5: יצירת תשוקה היוצרת ערך

אם יש לך מיומנות היוצרת ערך חברתי, באפשרותך להרוויח כסף דרך כמעט כל מדיום. להפיק כסף מתשוקה לוקח מיומנות, כמו שכל יזם יכול לספר לך, אבל בלי לספק ערך לגיטימי זה בלתי אפשרי.

 

אתה צריך להפוך את התשוקות המתפתחות שלך למיומנות שיכולה למלא את הצרכים האנושיים. כמה תשוקות קל לתרגם התעניינות במחשבים עלולה לאפשר לך להיות מעצב תוכנה. אחרים קשים יותר תשוקה לשירה, עלולה להיות קשה יותר לענות על צורך אנושי ספציפי.

 

שלב 6: למצוא דרך להרוויח מהערך הזה

ברגע שיש לך את היכולת ליצור ערך חברתי, אתה צריך להפוך את זה לתהליך חוזר להשגת הכנסה. זה יכול להיות בצורה של עבודה כמתכנת אתה יכול לקבל עבודה על ידי Google. או, זה יכול להוביל להיות עצמאי או יזם.

 

ערך כספי אינו קל. זה דורש שתלמד איך לשווק, למכור את עצמך, ולמצוא דרכים לחבר את הצרכים האנושיים. אם אתה מתכוון לעבוד בעבודה או להיות בעל עסק לא משנה. אתה המנכ"ל של החיים שלך, אז אתה צריך לדעת איך לחבר את התשוקות שלך עם לשרת אנשים אחרים.

 

שלב 7: לחזור לשלב אחד

תיאור תהליך זה בשלבים הוא מטעה. . זה רומז שיש יעד . אין שום יעד תהליך בעקבות גחמות, טיפוח תשוקות, הפיכת אותם לכישורים יקרי ערך ולבסוף להרוויח מהם הכנסות הם לכל החיים. יש לי כמה תשוקות. שנמצאות בשלבים 1 ו -2 בלוג זה בעיצומו של שלב 6. בעוד עשר שנים אולי עברתי. על כולם עם תשוקה שונה לגמרי

 

לא כל התשוקות שלך. יסיימו את השלב השישי אבל כמו מתמשך כמו המיתוס שאתה צריך להחליט מה אתה רוצה לעשות עם החיים שלך, הוא המיתוס שאתה יכול רק תשוקה אחת. אני בנקודה שבה טיפוח תשוקות. אומר שיש לי יותר מדי אפשרויות נתיבים אפשריים רבים מדי שעלולים להוביל לקריירות מהנות ומתגשמות. אל תהיה אובססיבי. לגבי ניסיון כושל אחד

 

מה אתה רוצה לעשות בחייך?

החיים שלך לא צריכים לעבור. את קשת הסיפור הצפוי זה לא חייב להתחיל עם חלום, לעקוב אחר עבודה קשה ולסיים בבית נחמד עם ארבעה חדרי שינה. במקום זה יכול לסובב ולנסוע. , אתה לא צריך לדעת את התשובה הסופית. אתה רק צריך לפעול בשלב הבא

 

דילוג לתוכן